Papilomų, keratomų, ateromų šalinimas

Šalinimo procedūros
Papilomų, keratomų, ateromų šalinimas

Aprašymas

Odos dariniai (keratomos, papilomos, ateromos) gali būti šalinami elektrokoaguliacijos pagalba. Elektrokoaguliacija – tai procesas, kai specialiu prietaisu su adatėle, veikiant elektros srovei, sukeliama odos audinių destrukcija. Elektrokoaguliacijos procedūros šiek tiek skausmingos.

Dažnai klientai jas gerai toleruoja ir nuskausminimo neprašo. Tačiau jeigu Jūs netoleruojate skausmo, procedūros metu gali būti atliekamas nuskausminimas.

Papilomos – tai į karpas panašūs odos dariniai, rudos, rusvos ar odos spalvos, įvairaus dydžio bei formos. Jų gali turėti tiek vyrai, tiek moterys. Nors įprastai jos nekelia grėsmės sveikatai, tačiau daugelį erzina dėl neestetiškos išvaizdos. Dažniausiai papilomos susiformuoja pažastyse, kaklo ar kelių srityse. Kartais jos gali atsirasti net ir ant akių vokų. Priežastys, kodėl atsiranda papilomos, nėra iki galo aiškios. Manoma, kad dažniausiai jos susiformuoja paauglystėje.

Ateroma – daugumai žmonių kelia nerimą ne laiku ir ne vietoje išdygęs spuogas. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra, ar tai pavojinga ir kodėl tai atsiranda. Medikai šiuos odos darinius vadina ateromomis arba riebalinėmis cistomis. Tai apvali į auglį panaši pūslelė, kuri susidaro odoje, užsikimšus riebalinėms liaukoms. Ji gali atsirasti bet kurioje plaukuotoje kūno vietoje, bet dažniausiai atsiranda ant galvos odos arba veido, ypač ant skruostų, nosies ir lūpų srityje, ant smakro. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse. Dažniausiai ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos. Užsikimšusi riebalinė liauka neleidžia sebumui išsiskirti į odos paviršių, todėl, laikui bėgant, ateroma gali padidėti net iki slyvos ar kiaušinio dydžio.

Keratoma – (gr. keras (kilm. keratos) – ragas) – panašus į naviką odos epidermio raginio sluoksnio sustorėjimas. Tai lėtinė, neuždegiminė odos liga, kuriai būdingas sutrikęs (dažniausiai padidėjęs) tam tikrų vietų odos ragėjimas. Ji būna paveldima ( pvz., padų ir delnų, plaukų maišelių) ir įgytai (pvz.. saulės, rentgeno)

Informacija

Procedūros kaina: 20 - 55 Eur

Procedūros trukmė: 10 - 30 min