Antioksidantai kosmetikos produktuose

Antioksidantai kosmetikos produktuose

Antioksidantai – tai vitaminai, mineralai ir kitos maistinės medžiagos, kurios yra svarbios žmogaus organizmui, nes apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio bei yra svarbūs junginiai atsinaujinimo procesams. Laisvieji radikalai yra normalus šalutinis produktas, susidarantis ląstelėms naudojant gliukozę, kuomet yra sukuriama energiją (ATP). Laisvieji radikalai yra žalingi, nes jie neturi vieno elektrono. Šis trūkumas lemia atomo ar molekulės elektrinį nestabilumą. Tam, kad atgautų stabilumą, laisvieji radikalai linkę pavogti elektronus iš aplinkinių medžiagų vykstančių grandininių reakcijų, kurios tęsiasi, kol tai sustabdo antioksidantas. Šis procesas yra vadinamas laisvųjų radikalų oksidacijos grandinine reakcija.

Taigi, vykstant oksidacijos procesams susidaro laisvieji radikalai, kurie neigiamai veikia mūsų organizmą, ypatingai odą, kuri pirmoji patiria tiesioginį poveikį – UV spinduliai, rūkymas,  virtuvės ir buitinės technikos prietaisų plovikliai, chemikalai aplinkoje, bei radiacija. Paveikta oda yra žalojama, ji greičiau sensta, atsiranda raukšlių, smulkių linijų, vyksta pigmentacijos procesai. Todėl odai ypatingai didelės reikšmės turi antioksidantai. Visi norintys pasirūpinti savo oda, privalo įtraukti į savo maisto racioną antioksidantais praturtintų produktų  bei rinktis kosmetikos produktus, kuriuose yra ne pačių vitaminų, o vitaminų junginių, nes būtent jie lengviau įsiskverbs į epidermio ląsteles lyginant su pačio vitamino molekulėmis, kurios yra per didelės šiam procesui. Taigi, būtent antioksidantai yra natūralus būdas išsaugoti sveiką, švytinčią bei gražią odą.

Maišeliai ir juodi ratilai po akimis yra dažna problema medicininėje kosmetologijoje. Akių maišeliai atsiranda dėl skysčių kaupimo juose ir yra labai dažnas senėjimo procesų faktorius. Ši problema iškyla ne tik senstant, bet ir dėl streso, reguliaraus alkoholio vartojimo, chroniško miego trūkumo ar nepakankamo odos drėkinimo. Taip pat, susilpnėję m.oculi (žiediniai akies raumenys) sukelia po akimis susidarančių riebalinių maišelių nukarimą. Juodi ratilai yra hiperpigmentacijos pasekmė. Juos gali sukelti odos monogenezė arba uždegiminės hiperpigmentacijos pasekmė po chroniškos hipoplazijos. Taip pat plonėjanti oda raukšlėjasi dėl mimikų, esant elastino ir kolageno trūkumui, todėl intensyviau matosi pigmento spalva.

 RRS HA EYES produktas, kovojantis su šiomis problemomis ir yra praturtintas:

  • Antioksidantais: vitaminu C, Naringinu, Resveratrol, R-2 Viniferin, ε-Viniferin, R-Viniferin, Iso- ε-Viniferin
  • Flavinoidais: Trokserutinu, Rutinu, Naringinu, Hesperidinu.
  • Peptidais: dipeptiduVW, Peptidu Pal-GQPR.
  • Organinis silicis.

Vitaminai yra svarbūs komponentai ir atlieka didelį vaidmenį ląselės metabolizme. Svarbiausias vitaminas, atliekantis didžiausią vaidmenį išsaugojant jaunatvišką odą – Vitaminas C. Jis yra kolageno gamybos skatintojas, todėl produktai praturtinti šiuo vitaminu padeda išsaugoti jaunatvišką odos išvaizdą.

Tačiau didžiausia aktyviųjų grupių, esančių RRS®HA Eyes biorevitalizacijos tirpale, yra antioksidantai. Mechanizmai, kuriais šie antioksidantai veikia molekuliniame ir ląsteliniame lygmenyse, apima vaidmenis genų ekspresijai ir reguliavimui, apoptozei ir signalo perdavimui. Antioksidantai dalyvauja pagrindiniuose medžiagų apykaitos ir homeostazės procesuose bei padeda atkurti pažeistas biomolekules ir gynybinius antioksidanto fermentus, kurie daugiausia yra ląstelės viduje.

 RRS®HA Eyes poveikis