„Siūlai kosmetologo požiūriu“

Siūlome gydytojos dermatologės J.Gintovt (S.Peterburgas) ištrauką iš interviu:

„Siūlai kosmetologo požiūriu“

Gydytoja dermatologė kosmetologė Jelizaveta Aleksejevna Gintovt (Specializuota plastinės chirurgijos ir kosmetinės medicinos klinika, Sankt Peterburgas):

Netirpstantys siūlai

Pastaruoju metu aktyviai reklamuojami netirpstantys siūlai Aptos (M.Sulamanidzė) ir Spring (Prancūzija). Be to, daktaras Sulamanidzė, mokydamas gydytojus kosmetologus,  pakankamai aktyviai propaguoja siūlus būtent estetinės kosmetologijos rinkoje. Aš irgi mokiausi, implantavimo patirties turiu, bet atsisakiau tos idėjos.

Mano nuomone, dirbti su netirpstančiais siūlais turi tik plastikos chirurgai. Mat jeigu atsiras komplikacijų, pacientą vis tiek teks siųsti  pas chirurgą. Pavyzdžiui, jeigu siūlas nutrūko, jeigu jį būtina pašalinti. Be to, norint verti tuos siūlus, reikalingas ne kosmetologo kabinetas, o mažoji chirurgija.

Netirpstančių siūlų implantavimas atrodo veiksmingesnis negu tirpstančių siūlų, tačiau ir komplikacijos gali būti gana rimtos: seilių liaukų pažeidimai, nelygumai, asimetrija, infekcinis procesas.

Tirpstantys siūlai arba mezo siūlai

Mezo siūlus implantuoja kosmetologai. Pagrindiniai, sertifikuoti, su kuriais mes dirbame, tai: Aptos Light Lift ir ExcellenceVisage (Sulamanidzė), Silhouette Lift Soft (JAV), Lead Fine Lift ir Beauty Lift V Line (P. Korėja), Dermafil Happy Lift (Italija).

Mezo siūlai gaminami iš biodegraduojančios siuvamosios medžiagos (kaprolako, polilaktinės rūgšties arba polidioksanono), kuri visiškai pašalinama iš organizmo per 1-2 metus. Lead Fine Lift siūlai gaminami iš polidioksanono. Aptos Light Lift, Excellence Visage ir Silhouette Lift Soft – iš kaprolako. Man labiau patinka polidioksanas, nes (pagal kai kuriuos nepriklausomus tyrimus ir pagal tai, ką mes matome mūsų klinikoje) jis išnyksta kiek greičiau. O kuo ilgiau medžiaga išlieka audiniuose, tuo didesnė būsimų komplikacijų tikimybė.

Yra mezo siūlų su kabliukais ir be jų, trumpi (25 mm) ir ilgi (iki 90 mm).

Kabliukai leidžia mums tempti siūlus: šiek tiek pakelti padribusius skruostus, pagerinti veido ovalą. Kabliukai būna vienos ir dviejų krypčių, taip pat spiraliniai, pasukti. Kabliukai arba siūlo konfigūracijos pakeitimai pastorina siūlą, ir tai sustiprina karkasinę funkciją. Savo praktikoje, naudodama siūlus su kabliukais, renkuosi dviejų krypčių, jie man atrodo veiksmingesni.

Skirtingai nuo ilgų siūlų, kuriuos mes galime naudoti tikrajam patempimui, trumpi siūlai karkaso nesudaro. Jie naudojami profilaktikai, odai stiprinti ir jos kokybei gerinti, ir ne daugiau. Jie kartais veriami paakių raukšlių srityje, kartais – kaktos srityje. Tad trumpi siūlai labai lokaliai naudojami delikačioms zonoms.

P. Korėjos siūlai Beauty Lift V Line turi modifikaciją su siūlu, įvertu į kaniulę. Kaniulės ilgis iki 100 mm ir ji gana stora, todėl metodika labiau traumuojanti ir  reabilitacija kiek ilgesnė. Tačiau ir efektas ryškesnis, nors jis išlieka maždaug tiek pat, kiek ir po kitų siūlų – iki dviejų metų.

Toks siūlas įveriamas į gilų hipodermos (sluoksnis tarp dermos ir poodinio riebalinio audinio) sluoksnį, tuo tarpu kitus mezo siūlus galima verti negiliai, po oda.

Kaniulės metodu veriami siūlai pakelia ptozės zonas prieš gravitacijos vektorių ir fiksuoja audinių patempimą. Tuo tarpu įprasti mezo siūlai, lygūs ir su kabliukais, naudojami audiniams sustiprinti, sumažinti ir užfiksuoti odos skiautę, sukurti armuotę ir nedidelio patempimo efektą, ir pagrindinis jų poveikis – audinio biostimuliacija.

 

Labai gerai yra siūlus derinti su tūrine kontūrine plastika. Teisingai derindami visus metodus, mes gausime ryškų jauninantį rezultatą. Prieš atliekant aparatines procedūras tose vietose, į kurias įveriami siūlai, reikia palaukti mėnesį.