30 Jul Mineralų poveikis odai
Mineralinės medžiagos – biologiškai aktyvūs junginiai, kurie yra ypatingai svarbūs žmogaus organizmo gyvybinėms veikloms palaikyti. Dalyauja tokiuse procesuose kaip tinkamo organizmo pH, raumenų susitraukimo, nervų sistemos palaikyme. Mineralai yra pasisavinami su vandeniu bei maistu, tačiau organizmui negaunant jų pakankamai yra didelė grėsmė patirti tam tikras patologijas bei susirgti įvairiomis ligomis. Kalbant apie odą, yra labai svarbu ją praturtinti mineralinėmis medžiagomis iš vidaus, tačiau ne ką mažiau svarbu pasirūpinti iš išorės. Esant mineralinių medžiagų trūkumui, organizmas ne tik tampa neatsparus infekcinėms ligoms, tačiau dėl šios priežasties kenčia oda – pakinta spalva, prarandamas žvilgesys, pradeda greičiu senti.
Mud Puddle™ Vengrijos gydomasis purvas
Šio produkto paskirtis yra visapusiškas odos aprūpinimas mineralinėmis medžiagomis, kurių svarba bei gerosios savybės yra detaliai pateikiamos toliau:
Kokios mineralinės medžiagos yra svarbios odai?
Magnis
Ypatingai svarbus žmogaus odai, nes dalyvauja kartu su B grupės vitaminais ir nesočiosiomis riebalų rūgštimis ląstelių metaboliniuose procesuose, tiek atsinaujinant pažeistam odos audiniui, tiek senų ląstelių pašalinime. Fermentams reguliuojantiems DNR replikaciją ir atliekant atstatymo procesus, reikalingas antioksidantas magnis. Esant magnio trūkumui, oda yra stipriai paveikiama laisvųjų radikalų, o tai turi įtakos atsirandančioms raukšlėms. Atlikus tyrimą, odos ląstelės, augintos be magnio, patyrė dvigubai didesnį laisvųjų radikalų poveikį.
Oda sensta ne tik dėl laisvųjų radikalų poveikio. Esant magnio trūkumui, oda praranda savo elastingumą – prasideda senėjimo procesai (raukšlės, smulkios linijos).
Ši mineralinė medžiaga svarbi apsaugant odą nuo mikrobų, sukeliančių alergines reakcijas. Egzemos atsiradimas yra dažnas magnio trūkumo požymis. Kai organizme yra mažas magnio kiekis, pradedami gaminti histaminai, jie sukelia odos niežėjimą ir raudonas dėmes, kurias sukelia išsiplėtusių kraujagysių skysčio išsiliejimas į odą ir audnius.
Mud Puddle sudėtyje magnis yra magnio oksido pavidalu, todėl suteikia ne tik pačio magnio elemento savybių. Magnio oksidas yra mažų kristalų pavidalu naudojamas šveitimui bei drėkinimui. Taip pat šį Vengrijos purvą Alexandria Professional™ rekomenduoja kovai su nudegimais saulėje, egzema, psoriaze, raukšlėmis ir tiesiog viso kūno odos atjauninimui.
Geležis
Šis makroelementas yra gyvybiškai svarbus visam žmogaus kūnui. Jis, esantis raudonuosiuose kraujo kūneliuose, dayvauja hemoglobino susidaryme, o šis prisijungia deguonį plaučiuose ir išnešioja jį po viso organizmo ląsteles. Taigi, odai yra svarbus ląstelių aprūpinimas deguonimi, nes tik taip jos gali regeneruoti – oda atrodo sveika, šviežia bei nesuragėjusi. Tokiu būdu yra skatinamas žaizdų gyjimas. Kadangi Mud Puddle produktas yra praturtintas geležimi, todėl dar viena iš jo funkcijų yra nudegimams saulėje malšinti ir gydyti. Atlikus tyrimą, jau kitą rytą pusė nugaros odos, kuriai buvo užteptas gydomasis purvas buvo be paraudimo ir puslių, jos bukle buvo žymiai geresnė lyginant su oda, kuriai purvo kaukės netepėme.
Kalcis
Kalcis reguliuoja visų žmogaus organų veiklą ir oda čia nėra išimtis. Oda stengiasi palaikyti kalcio balansą, o epidermio viršutiniame sluoksnyje esantis kalcio kiekis reguliuoja bent keturias svarbiausias odos funkcijas.
Pirmiausia, kalcis reguliuoja ląstelių atsinaujinimo procesus bei senų pašalinimą. Epidermyje, kuriame mažai kalcio, gali atsirasti tam tikri odos pakitimai – oda suplonėja, tampa šiurkšti bei pleiskanoja.
Detaliau: etapas, kurio metu bazinių ląstelių sluoksnio gaminamos ląstelės įgyja galutinę formą, per epidermį pasiekia odą, žūsta ir atsiskiria nuo odos.
Dalijantis bazinėms ląstelėms nesusiformavę keratinocitai tarpiniam etapui lieka bazinių ląstelių sluoksnyje. Jei nesusiformavusių keratinocitų kiekis bazinių ląstelių sluoksnyje yra didelis, ląstelių dalijimasis sulėtėja, jei mažas – pagreitėja.
Kai ląstelės “keliauja” į viršutinius epidermio sluoksnius, kuriuose vėliau žūsta, joms patekus į stratum granulosum, atsiskiria jų turimas kalcis. Jei oda pažeidžiama arba atliekamas pernelyg stiprus šlifavimas, žūsta daug ląstelių, kurios pereina į stratum corneum. Išsiskiriant jų turimam kalciui, itin padidėja epidermio viršutiniame sluoksnyje esantis kalcio kiekis. Keratinocitai gauna daugiau kalcio ir tai išprovokuoja proteino kinazių C fermento gamybą.
Proteino kinazės C pereina iš epidermio viršutinio sluoksnio keratinocitų į bazinių ląstelių sluoksnį. Jis pereina į nesusiformavusias keratinocito ląsteles ir stimuliuoja chromosomas 1 ir 10, kurios reguliuoja keratino gamybą. Ląstelės išsiskiria, pradeda gaminti keratiną ir juda aukštyn, kad pabaigoje atsiskirtų nuo odos. Vietoj tų ląstelių atsiranda naujų bazinių ląstelių.
Tokiu būdu kalcis reguliuoja ląstelių išsiskyrimą ir dalijimąsi bei matuoja epidermio storį. Jei epidermio viršutiniame sluoksnyje yra didesnis kalcio kiekis, ląstelių gamyba pagreitėja, jei mažesnis – sulėtėja. Ląstelių gamybą galima pagreitinti, Bio-Essence Nighttime Calcium Complex’u padidinus kalcio kiekį epidermio viršutiniame sluoksnyje. Jei kalcio kiekis padidinamas šlifavimo arba mikrošlifavimo metu, oda greičiau išsilygina ir gaunamas gilesnis poveikis. Ir priešingai – jei kliento odoje yra per mažai kalcio, šlifavimo rezultatai gaunami lėčiau ir jie nėra tokie geri.
Taip pat, kalcis yra odos vėžio prevencijos priemonė. Tiesioginei saulei veikiant žmogaus odą, kalcis epidermyje apsaugo ir reguliuoja odos pigmentines ląsteles nuo UV spindulių. Pagal Nacionalinį vėžio tyrimų Institutą (NCRI), pacientai, kuriems buvo nustatytas mažas kalcio kiekis turėjo didesnę tikimybę susirgti odos vėžiu, nes kalcio kiekis odoje stimuliuoja antioksidantų susidarymą kovai su vėžinėmis ląstelėmis. Galiausiai, epidermyje esantis kalcis yra svarbus natūraliam riebalinių liaukų išskiriamam skysčio susidarymui. Pastarasis atlieka odos apsaugos fukcijas (apsaugo nuo nešvarumų, svetimkūnių bei odos išsausėjimo). Asmenims, ypatingai žiemos sezono metu, kuriems dažnai išsausėja oda taip pat kenčiantiems nuo odos sudirgimų, egzemos, didelė tikimybė, jog ne tik jų dietoje, tačiau ir naudojamuose odos priežiūros produktuose nėra arba yra mažas kalcio kiekis. Asmenys, kurie patiria panašias indikacijas yra skatinami vartoti daugiau kalcio praturtintų maisto produktų: pieno produktai, riešutai, lašiša, javų grūdai su luobele. Taip pat norit pasiekti patį didžiausia kalcio naudos poveikį patartina naudoti gydomąsias/kosmetines priemones, kuriose gausu kalcio, toks yra Vengrijos purvas Alexandria Professional™ ,,Mud Puddle“.
Norit pagerinti mineralinėmis medžiagomis savo naktinį ar dieninį kremą, siūloma išbandyti Bion firmos ,,Topical Calcium kapsules“. Kuriame yra ne tik didelis kiekis kalcio, tačiau ir Vitamino D. Šis duetas paskatins ląsteles regeneruoti, įsotins jas vandens, padės sudirgusiai ir sergančiai odai numalšinti simptomus ir juos gydyti. Ypatingai patariama sergantiems egzema, rožine.
Trumpai apie likusius mineralus esančius ,,Mud puddle“ produkte
Kalis – vienas svarbiausių elementų, atsakingų už vandens balanso palaikymą, padeda atstatyti ląsteles.
Natris - valo odą, kovoja su odos ląsteles neigiamai veikiančiais laisvaisiais radikalais, pašalina negyvas ląsteles, detoksikuoja odą.
Silicis – dalyvauja kolageno bei elastino biosintezėje, todėl yra prevencinė priemonė nuo raukšlių. Taip pat kovoja su laisvaisiais radikalais ir apsaugo odos ląsteles nuo neigiamos aplinkos poveikio.
Salt Spring™
(Negyvosios juros druska)
Nuo seniausių laikų Negyvosios jūros druska buvo žinoma dėl savo terapinių ir gydomųjų savybių. Žmonės seniai naudojo, kad natūraliai gydytų įvairias ligas ir odos būklę.
Dar vienas Alexandria Professional™ produktas, kuris yra praturtintas gausiu kiekiu mineralinių medžiagų, kurios yra itin svarbios gerai odos būklei palaikyti. Negyvosios jūros druska yra naudojama vonios malonumams bei šveitiklio pavidalu.
Gausus mineralų kiekis kovoja su šiomis odos problemomis:
1. Savo detoksikacinėmis ir dezinfekuojančiomis savybėmis, negyvosios jūros druska valo odos poras, įskaitant negyvas ląsteles, nešvarumus, pasenusius riebalus ir mikrobus, kurie kaupia ir formuoja spuogus ir inkštirus. Atlikdami veido valymą namuose, nešalinkite spugų ir inkštirų rankomis, papraščiausiai sumaišykite negyvąją jūros druską su medumi, santykiu 1:1 ir šveiskite veido bei dekolte zonas. Nuplaukite drungnu vandeniu ir išdžiovinkite.
2. Negyvosios jūros druska sušvelnina ir suminština odą, ypatingą odos pasikeitimą pajustite sausiausiose kūno dalyse (alkūnėse, kelių srityje, pėdose bei paduose).
3. Dėl negyviosios jūros druskos sudėtyje esančių mineralų (ypatingai cinko), šią priemonę galima naudoti kaip preparatą prieš aknę. Šiek tiek ištirpinę indelyje, švelniai šveiskite arba vakarais naudokite kaip vandenį, nuplaunantį nešvarumus ir dezinfekuojantį veido odą.
4. Taip pat naudojamas odos sudirgimams malšinti. Jei patyrėte nudegimų saulėje, būnant gamtoje mašalai sukando odą, kenčiate nuo psoriazės ar egzemos, ištirpinkite Salt Spring™ priemonę vonioje ir tai padės natūraliai sumažinti jaučiamus nemalonius pojūčius.
5. Pagrindinė Salt Spring paskirtis – įaugusių plaukelių šalinimas. Šveitiklis su negyvają jūros druska išlaisvina įaugusius plaukelius, pašalina nešvarumus, o ištirpinta druska vonioje yra kaip prevencinė priemonė nuo plaukelių įaugimo bei dezinfekcija.
Šaltiniai:
1. https://beautymunsta.com/benefits-of-dead-sea-salt-for-skin-hair/
2. https://www.skinstore.com/beauty-center/ingredients/magnesium-oxide.list
3. H. Kovacs, M. Preuk, Oda, 1999. 4. http://www.hungarianwellnessmud.com/how-it-works.php