Lietuvos kosmetologija: neeilinio svečio vizitas

Šių metų rugsėjį estetikos centras „Kosmedija“ organizavo mezoterapijos seminarą, skirtą įmonės „Aesthetic Dermal“ produktams ir naujienoms aptarti. Seminarą vedė žymus estetinės medicinos gydytojas, daugelio pasaulio mokslinių bendruomenių narys, profesorius, estetikos klinikos vadovas Philippe’as Deprezas (Ispanija).

 

Neįprasta auditorija sulaukė pagyrimo

Vesdamas seminarą Vilniuje gydytojas mielai dalijosi savo patirtimi ir darbo įgūdžiais su šioje srityje dirbančiais specialistais. Kaip sakė pats Philippe’as Deprezas, kosmetologų auditorija jam buvo kiek neįprasta, nes paprastai seminarus ir mokymus jis veda gydytojų diplomus turintiems asmenims. Bet su Lietuvos kosmetologais jam labai greitai pavyko rasti bendrą kalbą ir tarpusavio supratimą. Gydytojas negailėjo pagiriamųjų žodžių Lietuvos kosmetologams, jų žinioms bei profesionalumui.

Tokio lygio svečiai kaip Philippe’as Deprezas Lietuvos kosmetologijos horizonte pasirodo itin retai. Kaip sakė estetikos centro „Kosmedija“ vadovė Lina Vasiliauskienė, šio svečio ji laukė daugiau nei dvejus metus. „Bet galėčiau laukti ir ilgiau, – tikina estetikos centro vadovė. – Mums pasisekė, kad šio labai užimto gydytojo, mokslininko kalendoriuje atsirado vietos ir Lietuvai. Norėčiau dar pridurti, kad planuodamas kelionę Philippe’as Deprezas numatė dvi laisvas dienas susipažinti su šalimi.“

Lina Vasiliauskienė ypač išskiria tai, kad seminarus Philippe’as Deprezas vedė kartu su Rusijos gydytoja E. A. Raneva. Tai buvo labai darnus lektorių duetas. Pasirinktu dėstymo stiliumi auditorija ypač džiaugėsi, nes net sudėtingiausia medžiaga buvo pateikta įtaigiai, paprastai ir aiškiai.

 

Seminare – ne tik teorija, bet ir praktiniai patarimai

Per seminarą gydytojas ne tik pateikė teorinių žinių apie įvairias darbo metodikas, galimas komplikacijas, bet ir patarė, kaip atlikti procedūrą taisyklingai ir saugiai. Lektorius atsakė į visus kosmetologų klausimus, be to, pristatė naujus produktus.

Seminaro praktinę dalį padėjo vesti Rusijos atkuriamosios medicinos ir kurortologijos mokslinio centro gydytoja bei medicinos mokslų doktorantė E. A. Raneva. Ji pademonstravo šiuo metu labai aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią lokalaus riebalų tirpinimo procedūrą su specialiu fosfotidilcholino preparatu. Buvo paaiškintas ir kruopščiai išnagrinėtas lipodisoliucijos mechanizmas, pateikta informacija apie estetinės mezoterapijos galimybes, gydant celiulitą, kitas odos ligas bei kovojant su odos senėjimu.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė naujas aparatas „MesoSense“, skirtas mezoterapijai be adatų. Tai puiki alternatyva bijantiems skausmo. Šių procedūrų rezultatai tokie pat puikūs kaip ir adatinės mezoterapijos, nes čia galima taikyti medikamentus tokiame gylyje, kokio reikia konkrečiu atveju. Be to, išvengiama infekcijos galimybės. Šis aparatas gali būti naudojamas nutukimui, suglebimui, celiulitui gydyti bei veido procedūroms.

 

Apie vyrus ir moteris

Pasak kosmetologės Viktorijos Buriačiok, toks susitikimas įkvepia. „Šio žmogaus profesionalumas – savaime suprantamas dalykas, bet tai, kaip jis gerbia moteris, kaip moka su jomis elgtis, išties unikalus dalykas. Jis pakerėjo visas dailiosios lyties atstoves.

Bendravimas su tokiu intelektualiu, kultūringu ir įdomiu žmogumi tiesiog suteikia daugiau energijos, to negali pamiršti ilgai. O žinios, kuriomis jis pasidalijo su kosmetologais, ypač vertingos dirbant šį darbą“, – pasakoja kosmetologė.

Renginio pabaigoje Lina Vasiliauskienė sakė: „Džiaugiamės, kad seminaras praėjo sklandžiai, ir tikimės, jog visi kosmetologai ne tik gavo naudingos informacijos, žinių, bet ir galėjo pasidžiaugti maloniu, šiltu bendravimu. Sulaukėme didelio susidomėjimo ir daug padėkų, todėl šios srities profesionalams stengsimės visada pranešti apie naujienas ir ateityje bandysime dar kartą suorganizuoti susitikimą su gydytoju Philippe’u Deprezu.“